Jareklek. wet. Jarosław Szubstarski

Absolwent Akademii Rolniczej wydziału Medycyny Weterynaryjnej (2001), specjalista chorób drobiu i ptaków ozdobnych (2008) oraz chorób trzody chlewnej (2010), auditor PCA (2011). Kierownik kontroli jakości laboratorium działającego w standardzie GMP zajmującego się badaniem szczepionek weterynaryjnych na potrzeby przemysłu farmaceutycznego (2005). Od początku kariery zawodowej pracuje w SLW Biolab s.c. i zajmuje się diagnostyką mikrobiologiczną, serologiczną, PCR chorób zwierząt użytkowych oraz wdrażaniem i utrzymaniem systemów jakości. Prezes zarządu i kierownik laboratorium RB VAC. Jego hobby to bieganie, pływanie, narciarstwo.

 

 

jpg-142dr Martin Metzner

Ekspert z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki chorób bakteryjnych drobiu. Ponadto posiada również praktyczną i teoretyczną wiedzę w produkcji autoszczepionek. Prezentuje znajomość obu dziedzin podczas konferencji międzynarodowych, a także na łamach specjalistycznych czasopism naukowych. Jako członek zarządu i dyrektor operacyjny z wielkim zapałem uczy się języka polskiego, ponadto gra na gitarze w zespole rockowym.

 

 

 

 

Dorota 73.1Dorota Dabiach

 Absolwentka filologii polskiej oraz logopedii z doświadczeniem w marketingu. Wspiera zarząd w działaniach administracyjnych i marketingowych. Jako dyrektor administracji zarządza budżetem i organizuje pracę biura, odpowiada za inwestycje, relacje z kontrahentami i opiekę kadrową zespołu. Nałogowo czyta książki, gra na gitarze, lubi żeglarstwo i taniec towarzyski, a w szczególności tango.

 

 

 

 

Miron 77Miron Decowski

Absolwent biologii w zakresie mikrobiologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2010 roku wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności w laboratoriach mikrobiologicznych. W RB VAC kieruje działem diagnostycznym oraz współpracuje przy komponowaniu i produkcji szczepionek autogenicznych. Pasjonuje się historią i światami fantastycznymi, jak również tymi, które ogląda przez mikroskop.

 

 

 

 

Magda 10Magdalena Woźniak

Absolwentka biotechnologii i biologii molekularnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wulkan energii i dobrego humoru. Jako kierownik pracowni produkcji szczepionek autogenicznych organizuje pracę całego zespołu produkcyjnego. Jej zainteresowania to sport oraz kino grozy. Gra na klarnecie, pianinie i gitarze. Ma także niezły głos.

 

 

 

 

 

Marta 41dr inż. Marta Kaliciak

Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Zakład Hodowli Bydła i Produkcji Mleka na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt). Jest autorką rozprawy doktorskiej na temat wpływu promieniowania bliskiej podczerwieni na parametry krwi cieląt. W RB VAC kieruje pracownią mikrobiologiczną, zajmuje się nekropsją i opracowuje wyniki badań diagnostycznych. Globtroterka i fanka „ciężkiej” muzyki, wolne chwile poświęca pasji artystycznej (pirografia, grawerowanie, malarstwo). Interesuje się wierzeniami dawnych kultur.

 

 

 

 

jpg-24Marcin Wyporski

Urodzony w Zielonej Górze, od 2014 roku absolwent biologii w zakresie biologii molekularnej na Uniwersytecie Zielonogórskim, od tego czasu swoją karierę wiąże z laboratoriami mikrobiologicznymi i diagnostycznymi. Miłośnik gier fabularnych i planszowych, swą pasję rysowniczą (częściowo) porzucił na rzecz posiewów redukcyjnych, w RB VAC na stanowisku laboranta mikrobiologicznego.

 

 

 

 

20210510_133923Anita Ewertowska

Absolwentka biologii molekularnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Chętnie rozwija swoje zainteresowania z tej dziedziny, szczególnie pod kątem diagnostycznej oraz badawczej pracy laboratoryjnej. W wolnych chwilach zajmuje się bieganiem oraz strzelectwem sportowym. Od niedawna zdobywa też doświadczenie w byciu mamą.

 

 

 

 

 

jpg-16Katarzyna Kazimierska

Z wykształcenia technik administracji, ale pracując w RB VAC, zdobyła nowy zawód – technika weterynarii. Obecnie jako laborantka chłonie wiedzę z dziedziny weterynarii i mikrobiologii, udzielając wsparcia pracownikom laboratorium w procesie produkcji autoszczepionek. Prywatnie mama trzech córek. Lubi słodycze, to największy łasuch po tej stronie Odry.

 

 

 

 

 

Klaudia 62Klaudia Witczak

Zna się na finansach i rachunkowości, czego nauczyła się na studiach we Wrocławiu. Jej pasją jest kaligrafia oraz praca w ogródku. Stonowana natura to tylko jedna strona jej osobowości. Na co dzień skromna i małomówna, podczas rozgrywek paintballowych przeistacza się w niepokonanego komandosa.

 

 

 

 

 

EwelinaEwelina Nisio

Otrzymała dyplom z biologii molekularnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Do RB VAC trafiła jeszcze jako studentka, ale już nie pozwoliliśmy jej odejść. Stanowi cenne wsparcie dla działu produkcji. Jest fanką gier i zna wszystkie zwrotki piosenek, nawet tych obcojęzycznych.

 

 

 

 

 

20210510_133619Paulina Ksel-Borowiec

Ukończyła biotechnologię na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest z nami od niedawna, ale szybko zdobywa doświadczenie w diagnostyce laboratoryjnej. Miłośniczka kotów.

 

 

 

 

 

 

Artur 90Artur Feliński

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu to nasz człowiek do zadań specjalnych. Odbiera próbki do badań, dostarcza autoszczepionki. Zajmuje się zaopatrzeniem, transportem i dba o kondycję techniczną laboratorium. Prywatnie znawca militariów i wielki entuzjasta muzyki etnicznej z różnych stron świata.