jarek-newlek. wet. Jarosław Szubstarski

Absolwent Akademii Rolniczej wydziału Medycyny Weterynaryjnej (2001), specjalista chorób drobiu i ptaków ozdobnych (2008) oraz chorób trzody chlewnej (2010), auditor PCA (2011). Kierownik kontroli jakości laboratorium działającego w standardzie GMP zajmującego się badaniem szczepionek weterynaryjnych na potrzeby przemysłu farmaceutycznego (2005). Od początku kariery zawodowej pracuje w SLW Biolab s.c. i zajmuje się diagnostyką mikrobiologiczną, serologiczną, PCR chorób zwierząt użytkowych oraz wdrażaniem i utrzymaniem systemów jakości. Jego hobby to bieganie, pływanie, narciarstwo.

 

 

martin-newdr Martin Metzner

Ekspert z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki chorób bakteryjnych drobiu. Ponadto posiada również praktyczną i teoretyczną wiedzę w produkcji autoszczepionek. Prezentuje znajomość obu dziedzin podczas konferencji międzynarodowych, a także na łamach specjalistycznych czasopism naukowych. Z wielkim zapałem uczy się języka polskiego, ponadto gra na gitarze w zespole rockowym.

 

 

 

 

miron-newMiron Decowski

Absolwent biologii w zakresie mikrobiologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2010 roku wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności w laboratoriach mikrobiologicznych. W RB VAC kieruje działem diagnostycznym oraz współpracuje przy komponowaniu i produkcji szczepionek autogenicznych. Pasjonuje się historią i światami fantastycznymi, jak również tymi, które ogląda przez mikroskop.

 

 

 

 

marcin-newMarcin Wyporski

Urodzony w Zielonej Górze, od 2014 roku absolwent biologii w zakresie biologii molekularnej na Uniwersytecie Zielonogórskim, od tego czasu swoją karierę wiąże z laboratoriami mikrobiologicznymi i diagnostycznymi. Miłośnik gier fabularnych i planszowych, swą pasję rysowniczą (częściowo) porzucił na rzecz posiewów redukcyjnych, w RB VAC na stanowisku laboranta mikrobiologicznego.

 

 

 

 

anita-newAnita Ewertowska

Absolwentka biologii molekularnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Chętnie rozwija swoje zainteresowania z tej dziedziny, szczególnie pod kątem diagnostycznej oraz badawczej pracy laboratoryjnej. W wolnych chwilach zajmuje się bieganiem oraz strzelectwem sportowym.

 

 

 

 

 

magdaMagdalena Woźniak

Absolwentka biotechnologii i biologii molekularnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wulkan energii i dobrego humoru. W firmie jest filarem produkcji autoszczepionek oraz specjalistką od nekropsji. Interesuje się sportem i kinem grozy. Gra na klarnecie, pianinie, a także na gitarze.

 

 

 

 

 

Marta Kaliciak

Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Zakład Hodowli Bydła i Produkcji Mleka na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt). Wszyscy trzymamy kciuki za obronę rozprawy doktorskiej na temat wpływu promieniowania bliskiej podczerwieni na parametry krwi cieląt. W RB VAC zajmuje się diagnostyką. Globtroterka i fanka „ciężkiej” muzyki, wolne chwile poświęca pasji artystycznej (pirografia, grawerowanie, malarstwo). Interesuje się wierzeniami dawnych kultur.

 

DorotaDorota Dabiach

„RB VAC Zielona Góra, dzień dobry!” – tymi słowami zdarza się jej odebrać telefon nawet w domu. Absolwentka filologii polskiej i logopedii. Stanowi samozwańczy jednoosobowy oddział stojący na straży poprawności językowej w firmie. Przez kilkanaście lat uczyła języka polskiego w gimnazjum. Teraz zajmuje się marketingiem i administracją. Nałogowo czyta książki, gra na gitarze, lubi stare filmy, żeglarstwo i taniec towarzyski, a w szczególności tango.

 

 

 

Katarzyna Kazimierska

Z wykształcenia technik administracji, w RB VAC pracuje jako pomoc laboratoryjna. Chętnie chłonie wiedzę z dziedziny weterynarii i mikrobiologii, udzielając wsparcia pracownikom laboratorium w procesie produkcji autoszczepionek. Prywatnie mama trzech córek. Lubi słodycze, to największy łasuch po tej stronie Odry.

 

Zdjęcie KlaudiaKlaudia Witczak

Zna się na finansach i rachunkowości, czego nauczyła się na studiach we Wrocławiu. Jej pasją jest kaligrafia oraz praca w ogródku. Stonowana natura to tylko jedna strona jej osobowości. Na co dzień skromna i małomówna, podczas rozgrywek paintballowych przeistacza się w niepokonanego komandosa.