RB VAC > Oferta > Szczepionki Autogeniczne

SZCZEPIONKI AUTOGENICZNE

Szczepionki autogeniczne stosuje się w celu pobudzenia układu immunologicznego i wytworzenia protekcji na użyty w szczepionce antygen, co skutkuje poprawą zdrowotności zwierząt i uzyskaniem lepszych wyników produkcyjnych. Szczepionki autogeniczne stanowią wypełnienie luki w ofercie szczepionek komercyjnych, są stosowane głównie u drobiu, przeżuwaczy oraz trzody chlewnej jako jedno z kluczowych rozwiązań pozwalających na obniżenie ilości i częstotliwości stosowanych antybiotyków.

CZYM JEST SZCZEPIONKA AUTOGENICZNA

Szczepionki autogeniczne to inaktywowane immunologiczne weterynaryjne produkty lecznicze zawierające antygeny wytworzone na bazie inaktywowanych patogenów (bakterii i/lub wirusów) wyizolowanych od zwierząt z danego stada lub zwierząt powiązanych z tym stadem epidemiologicznie i przeznaczone do zastosowania u zwierząt z tego samego stada lub zwierząt u których można wykazać z nimi link epidemiologiczny (wg Rozp. Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/6 z dnia 11 grudnia 2018 r.).
Szczepionki autogeniczne RB VAC tworzone są z najwyższą starannością – mówi się, że są szyte na miarę, ponieważ każda seria produktu dopasowywana jest do aktualnych potrzeb stada, a jej skład jest ustalany indywidualnie, dzięki połączeniu doświadczeń lekarza opiekującego się stadem i specjalistów z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Stałe monitorowanie patogenów pojawiających się w stadzie pozwala na aktualizację składu szczepionek autogenicznych.
RB VAC wykorzystuje do wytwarzania szczepionek szczepy bakteryjne wyizolowane zarówno w naszym laboratorium, jak i innych współpracujących z nami jednostkach. Nasi konsultanci udzielają wsparcia w zakresie kompozycji optymalnego składu szczepionki, ustalenia dawki oraz doboru adiuwantów.

JAK ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE NA SZCZEPIONKĘ AUTOGENICZNĄ?

Jeżeli wyizolowano i zidentyfikowano czynnik chorobotwórczy, to nasi konsultanci z przyjemnością zaoferują pomoc w projektowaniu szczepionki, tj. składu antygenów, doboru adiuwantu oraz optymalnej dawki. Zlecenie wytworzenia szczepionki autogenicznej przyjmowane jest wyłącznie od lekarzy weterynarii sprawujących opiekę nad stadem. Zlecenie można pobrać w zakładce DO POBRANIA i po wypełnieniu wysłać na adres info@rbvac.pl, co gwarantuje, że trafi ono do wszystkich zainteresowanych (biura, działu produkcji, kierownictwa). W ciągu 24 godzin od przyjęcia zamówienia przesyłamy pisemne potwierdzenie o przyjęciu zamówienia. W przypadku braku potwierdzenia prosimy o kontakt telefoniczny.